Hakkımızda

AGROMAR MARMARA TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Firmamız 2007 yılı itibariyle ülke tohumculuğunun yurtdışına olan bağımlılığı kendi adına azaltmak amacıyla, ıslah faaliyetlerine başlamış olup, kısa sürede kendine has çeşitleri değerli üreticilerimizin hizmetine sunmaktadır.

 

AGROMAR A.Ş.

AGROMAR A.Ş; temel olarak tohum üretim, işleme ve pazarlama şirketi olarak '93 yılında Bursa-Karacabey'de kurulmuştur. Tohum üretimi deneyimli teknik kadrosu ile kontrat bazlı olarak hem iç hem de dış pazar ihtiyacını karşılamak üzere yapılmaktadır. 2005 yılında gerçekleştirdiği yatırımlarla Modern Tohum İşleme Tesislerinde kendi çeşitleri yanında diğer müşterilerine de tohum işleme ve paketleme hizmeti sunmaktadır.


Hibrid açık tarla sebze ve tarla ürünlerine ait çeşitler üzerinde tarla denemeleri yapılarak Türkiye şartlarına uygun çeşitler seçilir. Seçilen çeşitler Agromar'ın kendi depolarında ve ekipmanları ile paketlenerek Agromar markası ile satışa sunulmaktadır. Hassas denemeler ve adaptasyon çalışmalarından sonra hibrid ayçiçeği, mısır ve kanola üretimi ve bu çeşitlerin Agromar markası ile pazarlaması yapılmaktadır. Ayrıca dış piyasalara ihracat için kontratlı mısır ve ayçiçeği üretimi, faaliyetler arasındadır. Agromar A.Ş. Kuzey ve İç Anadolu'da sebze tohumlarının pazarlamasını başarıyla sürdürmektedir.

Agromar A.Ş 1994 yılında tarla bitkileri; Mısır, Ayçiçek ve Kanola çeşitlerini geliştirme, adaptasyon, üretim ve pazarlama konusundaki faaliyetlerine başlamıştır. Agromar, mısır, ayçiçek ve kanola çeşitlerinde bir çok ıslahçı firmalar ile tederik edilen çeşitlerin adaptasyon çalışmalarını yürütmektedir. Ülkemiz koşullarına uygun yüksek verimli ve kaliteli çeşitlerintescil işleminden sonra GMO'dan ari ideal iklim ve toprak koşullarına sahip üretim alanlarımızda saf ve son derece kaliteli tohumluk olarak üretilmektedir. Agromar üretilen tohumlukları kendine ait modern kurutma ve işleme tesislerinde, titiz bir çalışma sonucu paketleyip üreticilerimize ulaştırmaktadır. Üretilen tohumluklar Agromar markası altında Türkiye ve komşu ülkelerde güçlü, deneyimli Agromar ekibi tarafından üreticilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Neden biz ?

  • Hızlı büyüme
  • 500.000 m2 üretim alanı
  • Modern kurutma tesisi
  • Deneyimli kadro
  • Öncü kuruluş
  • Kazançlı Üretim

Hakkımızda

AGROMAR A.Ş; temel olarak tohum üretim, işleme ve pazarlama şirketi olarak '93 yılında Bursa-Karacabey'de kurulmuştur. Tohum üretimi deneyimli teknik kadrosu ile kontrat bazlı olarak hem iç hem de dış pazar ihtiyacını karşılamak üzere yapılmaktadır.


Devamı